Rëndohet bilanci, 4 pacientë humbin jetën në spitalet Covid

Ministria e Shëndetësise bëri të ditur se në 24 orët e fundit, në dy spitalet Covid kanë humbur jetën 4 persona.

“Nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, një 58 vjeçare nga Kurbini dhe një dhe një 71 vjeçare nga Lushnja me disa sëmundje bashkëshoqëruese, një 61 vjeçar nga Durrësi dhe një 67 vjeçar nga Fieri”, thuhet në njoftimin zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë.

LEXO EDHE  Propozimi/ AAK: Haradinaj të jetë Presidenti i ri i Kosovës

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 119 pacientë, 18 janë në terapi intensive, 6 prej të cilëve pacientë të intubuar.

Prej fillimit të pandemisë në Shqipëri kanë humbur jetën 161 qytetarë.