Zyrtare/ Ardit Hila largohet nga Prishtina, Skënder Gega e pret te Kukësi

Ardit Hila fitoi titullin kampion sezonin e kaluar me Partizanin dhe më pas u transferua te Prishtina. Mesfushori nga Elbasani zhvilloi një sezon pozitiv në IPKO Superligë dhe ia doli të fitonte Digitalb Kupën e Kosovës me kryeqytetasit.

Aventura me bardhekaltrit zgjati vetëm një sezon dhe sot ka ardhur ndarja me ekipin më të njohur të futbollit dardan. “Mesfushori Ardit Hila do të vazhdojë karrierën në ndonjë klub tjetër pas një viti jo pak të suksesshëm duke fituar Kupën e Republikës me FC Prishtina.

Hila, me Prishtinën ka regjistruar 31 paraqitje zyrtare në kampionat dhe kupë, duke asistuar në gjashtë gola (katër kampionat dhe dy kupë). FC Prishtina i uron sukses në vazhdim të karrierës“, lexohet në komunikatën e klubit të Prishtinës.

LEXO EDHE  Europa League/ Lazio zhgënjen sërish, ndalet edhe Leverkusen

27-vjeçari pritet të rikthehet në Superiore, ku i interesuar për të është skuadra e Kukësit me në krye ish-trajnerin e tij te Partizani Skënder Gegën.