“Ronaldo është Michael Jordan i futbollit”, lojtari i Man.United krahason dy legjendat e sportit

Mesfushori i Manchester United, Jessie Lingard, ka folur me superlativa për yllin portugez, Cristiano Ronaldo.

Sipas futbollistit anglez, CR7 është për futbollin si Michael Jordan për basketbollin.

Lingard, në deklaratën e tij, tha: “Cristiano Ronaldo është Michael Jordan. Për çdo gjë që ka bërë në karrierën e tij, e meriton këtë krahasim.

LEXO EDHE  Superiorja/ Nga kartonat tek golashënuesit, ja statistikat e javës së 10

Ai ka luajtur për shumë klube dhe ka fituar shumë trofe. Besoj se CR7 është ikona e futbollit, siç është Jordan për basketbollin”, u shpreh Lingard.