Qindra të rinj grumbullohen në koncertin e Noizyt, asnjë masë ndaj pandemisë (Video)

Qeveria ndaloi hapjen e lokaleve të natës si dhe muzikën pas orës 20:00 në klube, me qëllim minimizimin e grumbullimeve të të rinjve, të cilët mund të bëhen shkaktarë të përhapjes së pandemisë së koronavirusit.

Këngëtarët e artistët u ankuan, por mesa duket e kanë gjetur një zgjidhje. Koncertet po bëhen ditën me diell nëpër plazhe.

LEXO EDHE  Vajzat eleminojnë 3 djem nga "Për’puthen", Dori: Kam sakrifikuar për ju

Të shtunën e kaluar ka qenë koncerti i Noizyt në Gjirin e Lalzit, ku ka grumbulluar qindra të rinj, të cilët siç shihet në video, nuk kanë marrë asnjë masë anti-covid. Të gjithë pijnë e kërcejnë ngjitur me njeri-tjetrin, të pa shqetësuar për jetën e tyre.