Largohen nga detyra zv.ministrja e Brendshme dhe e Energjitikës

Largohet nga detyra zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda. Raportohet se ajo është larguar nga ky post ditën e sotme.

Nuk dihen ende shkaqet që kanë sjellë këtë lëvizje të zv.ministres së Brendshme. Që prej 22 majit 2017, Voda është emëruar në pozicionin e zv/ministres së Brendshme.

LEXO EDHE  Sekuestrohen 256 kg mari*uanë në kufirin greko-shqiptar

Gjithashtu mësohet se është firmosur edhe largimi i Dorina Çinarit, zv.ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Kujtojmë se mëngjesin e sotëm njoftoi dorëheqjen për arsye personale zv.ministrja e Drejtësisë Fjoralba Caka.