FIFA ndihmon futbollin shqiptar, i dorëzon FSHF-së mbi 1 milionë dollarë

FIFA u vjen në ndihmë federatave për të përballuar emergjencat që janë krijuar nga pandemia e COVID-19.

Për 211 anëtarët është akorduar një fond prej 1,5 miliardë dollarësh (rreth 1,27 miliardë euro), i cili do të vihet në dispozicion të të gjitha federatave nëpërmjet një sistemi subvencionimi dhe kredie.

LEXO EDHE  Futbolli në zi, ndërron jetë ish-trajneri legjendar skocez

Çdo federatë pra, përfshirë edhe atë shqiptare, do të përfitojë rreth 1 milionë dollarë ose 850 mijë euro për të mbrojtur futbollin dhe për të ndihmuar në zhvillimin e tij.