Bosnje, humb jetën nga Covid-19 ministri për Mbrojtjen

Ministri për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve në Bosnje, Salko Bukkvareviç ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit.

Bukkvareviç humbi betejën me Covid-19 ditën e sotme në Klinikën për Mushkëri në Sarajevë. Ai ishte shtruar në spital para disa ditëve pasi kishte rezultuar pozitiv me koronavirus.

LEXO EDHE  COVID-19 rriti numrin e pacientëve në psikiatri dhe përdoruesve të drogës

Gjendja shëndetësore e ministrit boshnjak u përkeqësua gjatë ditës së hënë dhe për këtë arsye u vendos në intubim.