Sulmuesi i Real Madrid rezulton pozitiv me Covid-19, mungon ndaj Man.City-t

Real Madrid ka konfirmuar se Mariano Diaz është infektuar nga coronavirusi.

Futbollisti është vet-izoluar larg  klubit madrilen dhe do të humbë në këtë mënyrë përballjen me Manchester Cityn në Champions League.

Ndaj këtij lajmi “Los Blancos” ka marrë menjëherë masat duke testuar të gjithë futbollistët dhe stafin teknik. Nga këto teste për fat të mirë për skuadrën askush tjetër nuk doli pozitiv.

LEXO EDHE  Manchester United-Liverpool, ndiqni sfidën "LIVE"