Video/ Festoi pa maskë në klub nate, ish-lojtari i Interit “kryqëzohet” nga mediat spanjolle

Ever Banega, ish-lojtar i interit tashmë pjesë e Sevillas në La liga, ka ndezur sërish kritikat pas lajmeve të fundit, ku është parë duke festuar në një disko pa maskë dhe pa respektuar distancën sociale gjatë pandemisë së koronavirusit.

Argjentasi ka kaluar mbrëmjen në Valencia nën shoqërinë e disa miqve, por duke thyer protokollin e kujdesit shëndetësor.

LEXO EDHE  Liga e Konferencës/ Nuk ndalet Baseli, shënon edhe Edon Zhegrova

Në muajin maj, Banega shkaktoi sërish kritika pasi mblodhi shokët e skuadrës së bashku me bashkëshortet e tyre në shtëpinë e tij në kohën e kulmit të koronavirusit.

Te Sevilla kanë rezultuar gjatë këtyre muajve 12 persona me coronavirus. Andaluzianët do të përballen me Romën në Ligën e Europës.