U ‘çmendën’ duke blerë kukulla sek*si gjatë pandemisë, ja sa kushtojnë dhe cilat shtete i blejnë më shumë

Pandemia e koronavirusit i izoloi të gjithë në shtëpi dhe kjo gjë ndikoi shumë edhe në jetën seksuale të shumë personave. Një prej kërkesave më të shumta ka qenë blerja e robotëve të seksit nga Kina.

Një fabrikë në Shenzhen, në Provincën Guangdong të Kinës së Jugut, prodhon 4,000 të tilla çdo muaj. Në 10 kukulla s*ksi, 8 shiten në Europë. Kukullat që mbajnë firmën “Yannova” blihen me çmime nga 112 £ deri në 2.250 £ për modelet që flasin.

LEXO EDHE  Lajm i trishtë! Kanceri i merr jetën aktorit të njohur (Foto+Emri)

Shumica e porosive bëhen përmes platformës online së AliExpress, e cila arrin më shumë se 200 vende të botës. Blerësit më të mëdhenj në Europë ishin italianët dhe më pas gjermanët.