Studenti Nick Sandman pas CNN, mund dhe Washington Post! Plot 250 mln $ dëmshpërblim

Nga Dritan Kaba

Per te kuptuar se çfare do te thote drejtesi dhe media manipuluese te se vertetes.

Nicholas Sandmann, nje student i nje universiteti katolik, Convigton Catholic High School ka mundur deri tani dy nga mediat me te medha amerikane, te cilat e akuzuan si agresor ndaj nje amerikano-native, ose ndryshe si njihen ne Shqiperi indianet e Amerikes, vetem se ai mbante ne koke nje kapele Make America Great Again. Pasi me marrveshje i mori si demshperblim CNN, kanalit televiziv qe eshte nje Fake News Media dhe televizini qe perhap vetem teori marksiste dhe nxit dhunen ndaj vlerave te Kombeve, urrejtje ndaj besimtareve te Zotit dhe nxit shkaterrimin e familjeve, rreth 200 milion dollare, dje ka fituar edhe nje gjyq tjeter me Washington Post, gazeten e globalisto-marksistit Jeff Bezos me shifren 250 milion dollare.

LEXO EDHE  Ideja mediokre e vetingut të politikanëve

Ne radhe per te paguar keto shifra jane edhe 6 media te tjera te krahut majtisto-mashtrues, perhapes te ideve marksiste te cilat jane ABC, CBS, The Guardian, The Huffington Post, NPR, Slate, The Hill, dhe Gannett. Media qe shpifin dhe sulmojne konservatoret dhe Presidentin Trump.

Ky fakt tregon si funksinon drejtesia dhe sa e shtrenjte eshte liria e individit.

Por gjithashtu sa mashtrues dhe fake news jane mediat majtisto-marksiste.