Nuk e grumbullojnë për ndeshjet miqësore, klubi skocez kthen Kamberin në shtëpi

Sulmuesi i Shqipërisë dhe Hibernianit Florian Kamberi mund të vazhdojë karrierën në Zvicër.

Mediat skoceze shkruajnë se futbollisti, i cili luajti në pjesën e dytë të sezonit i huazuar te Glasgou Rejnxhërs është kthyer në Zvicër pranë familjes dhe do të vendosë njëherë e mirë për të ardhmen. Hiberniani nuk e ka përfshirë në listë për ndeshjet parapërgatitore për sezonin e ri. Në Zvicër, Sent Galeni ka shfaqur interes për Kamberin.

LEXO EDHE  Partizani humbet Kaçen përpara derbit, në rrezik edhe Tedi Cara

Qëndrimi i tij te Hiberniani është thuajse i pamundur pas komenteve se “realizoi ëndrrën duke kaluar te Rangers” në janar, gjë që nuk u prit mirë nga drejtuesit e Hibernaninit.

Megjithatë, për Kamberin ka patur oferta të shumta nga klube në Angli, Poloni dhe Gjermani./ Panoramasport