Pas deklaratave shokuese, Kris Jenner reagon për herë të parë dhe e injoroi totalisht dhëndrin

Kris Jenner ka thyer heshtjen për herë të parë në mediat sociale pas shokut që shkaktuan postimet e njëpasnjëshme të dhëndrit të saj Kanye West, i cili e quajti atë Kris Jong-Un.

Kris e ka injoruar totalisht Kanye-n, duke publikuar në Instagram të mërkurën në mbrëmje, një klip të shkurtër për të treguar disa ëmbëlsira të shijshme që kishte marrë nga një pastiçeri në Los Angeles, shumë afër vendit ku jeton në Calabasas.

Kris është treguar shumë e qetë pasi Kanye e sulmoi keq në fillim të kësaj jave me fjalimin e tij të çuditshëm Presidencial dhe postimet të Twitter, ku e fajësonte vjehrrën se qëndron pas shitjes së videos së seksit të vajzës së saj, apo pas pozimit të Kim për PlayBoy.

LEXO EDHE  FOTO/Një dron me një mesazh për Fifin, çfarë po ndodh në Big Brother

Kanye shkruante se ka bërë të pamundurën që “nënës së North-it (Kim Kardashian) të mos i duhet të shesë videon e seksit të së bijës”.

Ky reagim i ftohtë i Kris, vjen direkt pasi Kim Kardashian mbroi publikisht bashkëshortin e saj dhe mendjen e tij briliante, që po vuan nga çrregullimi bipolar.