Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Ditën e diel moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.  Reshjet e shiut me intensitet të ulët do të jenë prezente që në orët e para të 24 orëshit në veri, veriperëndim e pjesërisht në qendër të vendit deri në orët e mëngjesit.

Në veri reshjet do të mbeten prezente të herëpasherëshme të karakterit lokal deri në orët e mesditës.

LEXO EDHE  “Do të ketë 2 viruse që shkaktojnë vdekjen”, ekspertët paralajmërojnë: Këto vende duhet të përgatiten për më të keqen

Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-12m/s.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 13°C deri në 28°C
zonat e ulëta 15°C deri në 32°C
zonat bregdetare 16°C deri në 30°C