Serie A/ Sassuolo-Juve, formacionet e mundshme

Sassuolo dhe Juventusi përballen mbrëmjen e sotme, në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të të Serie A.

Vendasit gëzojnë një formë fantastike teksa kanë arritur të fitojnë katër ndeshjet e fundit. Nga ana tjetër Juventusi, në dy ndeshjet e fundit ka humbur kundër Milanit dhe barazuar me Atalantën.

Për sa i përket mungesave, Sarri, do të duhet të bëjë pa Bonuccin i cili ka disa probleme muskulore. Vendin e tij përkrah De Ligt pritet ta marrë Daniele Rugani. Nga ana tjetër, për Sassuolon, do të mungojë ish-mbrojtësi i Juves, Rogerio, pasi ky i fundit u dëmtua në seancën e fundit stërvitore. Vendin e tij me shumë mundësi do ta zërë Giorgos Kyriakopoulos.

LEXO EDHE  Dygolësh i Alarios, Leverkuseni mposht Augsburgun dhe ngjitet në vendin e katërt

Formacionet e mundshme:

Sassuolo: Consigli; Muldur, Ferrari, Chiriches, Kyriakopoulous; Locatelli, Magnanelli; Berardi, Djuricic, Boga; Caputo

Juventus: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Rugani, Danilo; Bentancur, Pjanic, Rabiot; Bernardeschi, Dybala, Ronaldo