‘Pandemia kërkon Edin’/ Ironia e Vasilit: Ku je zhdukur o strategu që i tregove vendin OBSH-së?

Nënkryetari i LSI-së, petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, i cili gjatë kohës që shifrat e pandemisë ishin të ulta dilte 10 herë në ditë në media, ndërsa sot është zhdukur.

Vasili ka rreshtuar disa pyetje ironike, ndërsa thekson se sa herë ka sukses hhstë Rama ai që merr meritat, ndërsa kur ka dështime ua faturon të tjerëve.

Ja postimi i Vasilit:

Pandemia kerkon Edin!!

Kryeministri i perditshem i pandemise ne FB ne TV ne Twiter, ka humbur!

Ku eshte Edi kryepidemiologu, kryeinfeksionisti dhe kryestatististicieni i pandemise?

Ku u zhduk kryestrategjisti qe i tregoi vendin OBSH?

Ku eshte tribuni antitestim dhe antimaske?

Ku eshte kampioni qe e nxori Shqiperine te paren ne bote?

Eshte fshehur sic e ka zanat.

Eshte shejtan i madh Edi.

Gjithmone kur del djale e rremben vete Edi, ndersa kur del vajze ta le ne preher sic po jua le tani eksperteve te pandemise.

LEXO EDHE  Itali/ Kishte hyrë të grabiste, shqiptari bie nga kati i dytë dhe humb jetën