Me zë dhe figurë/ Ja si Rama dhe Ahmetaj ulërisnin dhe gënjenin publikisht për gjyqin e Beketit (Video)

‘Gënjeshtra, mashtrime, propagandë dhe prapë mashtrime’, këto kanë qenë shtyllat ku është mbështetur Rilindja në 7 vite qeverisëse.

Rilindasit në 7 vite vetëm kanë gënjyer dhe mashtruar papushim, edhe kur ua vije përballë me zë dhe figurë atë se çfarë kishin deklaruar, ata sërish mashtronin për të përgjënjeshtruar veten.

Sot po ju sjellim me zë dhe me figurë se si Arben Ahmetaj dhe Edi Rama bërtisin me të madhe në studiot televizive se Françesko Beketi nuk do të merrte asnjë lek nga taksat e shqiptarve, kur atyre ju përmendeshin 140 milionë eurot.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Zëri i Amerikës: 40 përqind e rasteve janë aktive, gjysma janë në Tiranë

Apo kur Rama paturpësisht deklaronte se nuk ishtë bërë presion asnjë mediaje nga ana e tij, ndërkohë që vendimi i gjykatës për Beketin tregoi krejt të kundërtën.

Por jo vetëm kaq, presioni dhe intimidimi i gazetarëve nga ana e kryeministrit Rama ka qenë i përditshëm, pasi shpesh kemi dëgjuar nga Rama që të etiketojë punonjësit e mediave me një sërë fjalësh fyese.

Mëposhtë po ju sjellim  videon me zë dhe figurë se si Rama dhe Ahmetaj gënjejnë për Beketin: