Mbyllet pjesa e parë mes Flamurtarit dhe Bylisit, në Vlorë shënohen dy gola

Sapo është mbyllur pjesa e parë mes Flamurtarit dhe Bylisit, ndeshje hapëse për javën e 33-të të Kategorisë Superiore.

Të dyja skuadrat kanë shënuar nga një gol duke i mbyllur 45-minutat e para në rezultatin 1-1.

LEXO EDHE  Dygolësh i Alarios, Leverkuseni mposht Augsburgun dhe ngjitet në vendin e katërt

Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë që shënuan me anë të Flosard Malcit në minutën e 32-të. Reagimi i vlonjateve ishte i shpejtë dhe barazuan katër minuta me golin e Ardit Hoxhaj-t.