Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Nesër vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorit përjashtuar vetëm vranësirat e pakta kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi 1-10m/s dhe më tepër do të ndihet përgjatë vijës bregdetare kryesisht nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

LEXO EDHE  Petrit Çomo përballet me probleme për pasurinë dhe një raport negativ të DSIK

Temperatura maksimale do të arrijë në 36 gradë celcius ndërsa minimale në 13 gradë celcius.