Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Nesër vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorit përjashtuar vetëm vranësirat e pakta kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi 1-10m/s dhe më tepër do të ndihet përgjatë vijës bregdetare kryesisht nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

LEXO EDHE  ‘Çmendet’ moti/ Furtunë dhe rrebesh në bregdetin shqiptar (Video)

Temperatura maksimale do të arrijë në 36 gradë celcius ndërsa minimale në 13 gradë celcius.