Moti sot, ja surprizat që ju presin

Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave në orët e mesditës.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohet që reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës. Në bregdetin jugperëndimor reshjet e shiut do të jenë më intensitet të ulët, ndërsa në relievet malore reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike.

LEXO EDHE  Plagosja në Fushë-Krujë/ Arrestohet autori, qëlloi babë e bir me thikë pasi makina e tyre i përplasi biçikletën

Era do të jetë me drejtim verilindje- veriperëndim me shpejtësi deri në 18m/s, e pasuar nga valëzim i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen: