Fernando Alonso rikthehet në F1, ja për cilën skuderi do të garojë spanjolli

Fernando Alonso rikthehet në Formula 1 dhe duke filluar nga sezoni i ardhshëm do të jetë pjesë e skuderisë Renault.

Kampioni i dyfishtë i botës, pikërisht me skuderinë franceze tashmë ka firmosur, ndërsa zyrtarizimi do të vjen së shpejti, ka njoftuar BBC. Spanjolli Alonso tashmë në moshën 39-vjeçare, u shpall dy herë kampion i F1 me Reanault në vitet 2005, 2006

LEXO EDHE  Sherr te Tirana, çfarë ndodhi mes Ngoo dhe Karabecit

Alonso do të jetë partner i francezit Esteban Ocon dhe do të zëvendësoj australianin Daniel Riçarardo, që do të kaloj te McLareni në fund të edicionit.