U vetëflijuan për t´u ringjallur/ Daja i vajzave: Takimi i fundit me mbesën para 2 viteve

Vëllai i Zhaneta Josifit, Selman Fejzo ka folur në një rrëfim ekskluzivisht për ‘News24’, ndërsa ka treguar detaje nga takimet e tij me motrën dhe mbesat e tij.

Fejzo pohoi se mbesën e tij të ndjerë, Anisa, nuk e kishte takuar që prej 2 vitesh, duke shtuar se nuk ishte të dijeni se çfarë sekti ndiqnin ato konkretisht.

“Anisa nuk dilte sa here shkonim ne shtëpi. Na thoshin ‘Anisa është ne shtëpi, po lexon e po fle’. Nuk na shkonte kurrë mendja qe do ndodhte kjo gjë.

LEXO EDHE  Borxhet e 61 bashkive të drejtuar nga PS, 80 mln dollarë detyrime të prapambetura

Prej kohesh nuk po kontaktoja dot me motrën. U detyrova te shkoja ne Polici. Motra me vajzën iu përgjigjen thirrjeve te Policisë. Motra dhe Blerta i thanë Policisë ‘Jemi në shtëpi’.

Policia na tha se motra me vajzat ishin mirë. Anisen kam rreth 2 vjet pa e takuar. Në shtëpi nuk kemi ndjerë kurrë erë të rëndë. Nuk e kuptojmë arsyen e këtij akti ekstrem”, tha ai.