Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Vendi do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të nxehta. Moti parashikohet i kthjellët e me zhvillim të vranësirave në mesditë.

Parashikohen reshje shiu të karakterit lokal në zonat malore në Veri-Verilindje dhe Juglindje në orët e mesditës deri në pasdite.

LEXO EDHE  Ndërron jetë kunati i deputetes së PS

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim deri në 7 m/sek dhe në bregdet deri në 10 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.