Video/ Shkëlqen Roshi, realizon dopietë në Rusi

Odise Roshi ishte protagonist në fitoren 3-1 të Akhamt në transfertë kundër Arsenal Tulës, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 25-të të Premier Ligës ruse.

Anësori shqiptar arriti të realizoi dy gola në këtë ndeshje. Golin e parë Roshi e shënoi në minutën e 22-të të takimit, me anë të një penalltie. Ndërkohë golin e dytë dhe të tretin për skuadrën e tij, 29-vjeçari e realizoi në minutën e 88-të.

LEXO EDHE  “Na sillni Tiranën ta shkatërrojmë”, ultrasit e Cervena Zvezdës kërcënojnë kampionët e Shqipërisë!

Kjo dopietë e çon në shtatë numrin e golave sezonal për Roshin një rekord ky në karrierën e 29-vjeçarit i cili nuk njihet si një shënues e rregullt.