Marka e njohur publikon fotot e modeles pa photoshop dhe ndjekësit mbetën pa fjalë

Marka e njohur britanike Boohoo i ka publikuar veshjet në faqen e saj online ndryshe nga çdo herë tjetër. Ajo ka zgjedhur një modele me forma trupore normale dhe me imperfeksionet që mund të ketë çdo vajzë.

Strija, celulit dhe forma të bëshme, fotot e modeles nuk kanë asnjë grimcë fotoshopi dhe kanë frymëzuar shumë njerëz, që i kanë shpërndarë fotot në rrjetet sociale dhe e kanë përgëzuar Bohoo për këtë vendim.

LEXO EDHE  Ish-banori i Big Brother i jep fund beqarisë (Foto)

Në fakt, më parë të njëjtën modele, Boohoo e ka postuar gjithmonë të fotoshopuar. Por një përfaqësues i markës tha për Daily Mail se kjo është bërë “për të festuar bukurinë e një vajze, pavarësisht formës, masës dhe të ashtuquajturave imperfeksione”.

Image