Video/ Kasami dhuron “show”, kërkon penallti pas kontaktit me shokun e skuadrës

Ditën e djeshme, Dje Sion u mposht në shtëpi 1-2 nga St Gallen dhe skuadra e drejtuar nga ish-asistenti i kombëtares shqiptare, Paolo Tramezzani, rrezikon qëndrimin në elitën e futbolli zviceran.

Në këtë sfidë Ermir Lenjani dhe Pajtim Kasami luajtën titullarë. Kasami shënoi golin e vetëm të skuadrës së tij me anë të një 11-metërshi. Por kjo nuk ishtemomenti I veçantë I ndeshjes për lojtarin shqiptar.

LEXO EDHE  Mediat angleze e bëjnë fakt të kryer, Milani gati të rikthejë “bomberin” e njohur

Në një moment, kur po tentonte të futej në zonën mike, Kasami u “frenua” nga një kontakt minimal me brazilianin Patrick, shokun e tij të skuadrës. Lojtari shqiptar kërkoi penallti për këtë kontakt, duke harruar se e ka shok skuadre.