Zaptim toke publike dhe ndërtim pa lejë/ Procedohen tre persona, shembet objekti

Tre persona janë proceduar penalisht nga policia e Durrësit pasi akuzohen se kanë zaptuar tokë publike dhe ndërtime pa lejë. në fshatin Rinia.

Bëhet fjalë për shtetasit me iniciale A. Sh., 28 vjeç, A. M., 41 vjeç dhe A. M., 31 vjeç.

“Në vijim të kontrolleve, shërbimet e Policisë, në bashkëpunim me IKMT-në, në fshatin Rinia, kanë konstatuar një ndërtim të paligjshëm (rikonstruksion të lëvizshëm), në një sipërfaqe toke, pronë publike plazh.” – njofton policia e Durrësit.

LEXO EDHE  Ndahet nga jeta gazetari dhe poeti i njohur shqiptar! (Emri-Foto)

Gjithashtu, në bashkëpunim me IKMT-në, u shemb objekti i ndërtuar pa leje dhe u vendos masë administrative 20 milionë lekë të vjetra