Plane për plazh këtë fundjavë? Ja çfarë ju rezervon moti

Për të gjithë ju që keni planifikuar ditë buzë detit, e shtuna ju ofron diell dhe temperatura të përshtatshme.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në pjesën veriore e verilindore gjatë mesditës, do të shfaqen reshjet e shiut.

Ditën e diel, moti do të nisë i kthjellët, por vranësirat në zhvillim përgjatë zonave malore dhe pranë tyre do të pasohen nga reshje shiu të përkohshme.

LEXO EDHE  Goditet banda e trafikut të drogës dhe e armëve në Gjermani, arrestohen 12 persona, midis tyre edhe shqiptarë

Në lindje ka mundësi për shtrëngata me rrufe.

Era, do të mbizotërojë nga veriperëndimi e lehtë dhe gjatë së dielës e vrullshme në bregdet duke sjellë shtim të dallgëzimit të forcës 3 deri 4 ballë.