Zyrtare/ Chelsea nënshkruan me Timo Werner, detajet e marrëveshjes

Chelsea ka nënshkruar me sulmuesin e Leipzig, Timo Werner, për 50 milionë euro.

Werner, 23-vjeç, ka firmosur një kontratë afatgjatë ku parashikohet që të qëndrojë në “Stamford Bridge” të paktën deri në verën e vitit 2025. Sulmuesi gjerman bëhet kështu blerja e dytë e “Bluve” për këtë verë pas talentit të Ajax, Hakim Ziyech.

Duke folur për kanalin e klubit të Chelsea, Werner u shpreh mjaft i lumtur dhe krenar që i bashkohet skuadrës duke thënë: “Jam shumë i kënaqur që po firmos me Chelsean, për mua është një moment krenarie pasi po bashkohem me një klub të madh. Sigurisht dua të falënderoj Leipzig, klubin dhe fansat atje pasi kaluam 4 vite fantastike”. – është shprehur Werner.

LEXO EDHE  Dinamo-Partizani/ E pabesueshme çfarë humbet Mala, trajneri Mehmeti nuk iu beson syve (VIDEO)

Për Leipzig, Werner, ka luajtur 157 ndeshje, ndërsa ka shënuar 93 gola dhe ka dhënë 40 asiste për shokët e skuadrës.