Ministrja Denaj: 7 mijë punonjës s’kanë marrë pagën e luftës, ja si do procedohet

E ftuar në ‘Open’, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj dha shifrat për dhënien e pagës së luftës.

Denaj tha se ka 7 mijë punëtorë të cilët ende nuk e kanë marrë pagën e luftës. ‘ Janë 290 mijë punonjës që kanë marrë pagën e luftës dhe janë 7 mijë punonjës pa e marrë. Këto punonjës nuk e kanë marrë pagën për arsyen se biznesi nuk ka aplikuar.

LEXO EDHE  50-vjeçari gjendet i pajetë në Tiranë, dyshimet

Paga e prillit është dhënë në prill, paga e majit është dhënë në maj dhe paga e qershorit është dhënë në qershor. 7 mijë punonjës do t’I marrin paratë menjëherë brenda muajit qershor”- tha Denaj.