Zyrtare/ UEFA përcakton kalendarin për Champions League dhe Europa League

Të gjitha sfidat e mbetura të Champions League do të luhen në Lisbonë.

Lajmin e ka konfirmuar UEFA, ku përballjet e mbetura në fazën e 1/16-ve të turneut Juventus-Lyon, Barcelona-Napoli, Bayern Mynih-Chelsea dhe Manchester City- Real Madrid, do të luhen më 7 dhe 8 gusht.

Më pas me përfundimin e fazës 1/16-ve është parashikuar që mes datës 12 dhe 23 gusht do të luhet ‘Final Eight’ në Lisbonë: çerekfinalet mes 12 dhe 15 dhe gjysmëfinalet mes 18-19 gusht. Ndërkohë finalja e madhe do të luhet më 23 gusht 2020.

Për sa i përket Europa league, UEFA ka zgjedhur që Gjermania të jetë vendi pritës i të gjitha sfidave. Edhe ky trune do të finalizohet me eliminim direkt, teksa Duisburg, Gelsenkirchen, Dusseldorf dhe Koln janë katër qytetet e përcaktuar për të pritur përballjet e mbetura.

 

LEXO EDHE  Barcelona nis bisedimet për transferimin e Firminho-s