Reshje shiu dhe ulje temperaturash/ Surprizat e motit për ditën e hënë

Ditën e hënë pritet të rikthehen sërish reshjet në të gjithë territorin, si dhe të kemi një ulje të lehtë të temperaturave.

E hënë, 15 Qershor 2020. Parashikimi sipas IGJEUM:

RESHJET

Nesër (e martë, dt. 15) priten reshje të dobëta në pjesën më të madhe të qarqeve dhe deri në lokalisht mesatare në qarkun Shkodër (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

LEXO EDHE  Aksident në Tiranë, plagoset një person

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt. 15) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 25°C

në vendet e ulëta: 15 / 27°C

në vendet malore: 12 / 23°C

ERA

Nesër (e martë, dt. 15) për momente të shkurtra kohore pritet të fryjë deri e fortë.