Tre skuadrat që janë akoma në garë për të fituar tripletën

Bayern Munich mundi në gjysmëfinalen e Kupës së Gjermanisë, Eintracht Frankfurt, duke arritur në finale. Gjithashtu Bayern-i është shumë pranë fitimit të Bundesligës dhe janë akoma në garë në Ligën e Kampioneve duke i bërë bararezët një nga tre ekipet që ka mundësinë të fitojë tripletën në këtë sezon.

Në këtë qëllim të lakmueshëm, skuadrës gjermane i bashkohen edhe Juventusi dhe Paris Saint-Germain.

Klube të mëdha se Real Madrid dhe Barcelona, nuk e kanë këtë mundësi pasi janë eliminuar nga Kupa e Spanjës. Nga ana tjetër në Angli, Manchester City nuk do të fitojë Premier Ligën, ndërsa Liverpool-i është eliminuar nga Liga e Kampioneve dhe FA Cup.

LEXO EDHE  Barcelona refuzon ofertën e parë të Chelsea-t për Frenkie de Jong

Kështu Juventus, PSG dhe Bayern Munich të gjithë kanë shansin të fitojnë tre trofetë kryesorë të sezonit 2019/20, ndërsa skuadrat kryesojnë kampionatet e tyre respektive.