Moto GP zyrtarizon kalendarin për sezonin e ri, gjithçka fillon me garën e Spanjës

Moto GP ka paraqitur kalendarin e sezonit 2020. Në kalendarin e publikuar sot nga Dorna (kompania që menaxhon garat e motoçiklizmit) janë 13 gara, të gjitha në Europë ndërsa

Sezoni do të nisë më 19 korrik në Spanjë, në pistën e Jerez ku do të zhvillohen dy gara (19 dhe 26 korrik). Nga dy gara do të zhvillohen edhe në pistën austriake të Zeltweg, atë të Misano (San Marino), Aragon dhe Valencia (Spanjë).

LEXO EDHE  FIFA prezanton rregulloren e re, përcaktohen kushtet e transfertave

Sezoni do të përfundojë më 15 nëntor, ndërkohë që nuk dihet ende fati i garave jashtë Europës për shkak të koronavirus.