Rrështitje dheu dhe gurësh/ ARRSH reagon për situatën në aksin Librazhd-Elbasan

Reshjet e dendura të shiut shkaktuar përmbytje dhe bllokim rrugësh në disa qytete të vendit, por më e rëndë situata ishte në Librazhd.

Për shkka të reshjeve të dendura pati dhe rrëshqitje gurësh dhe dheu në aksin rrugor Librazhd-elbasan.

Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe Autoriteti Rrugor Shqiptar i cili bën me dije se kompania e mirëmbajtjes është ndodhur menjëherë në terren dhe po punohet në gjithë gjatësinë me fadroma dhe punëtorë.

LEXO EDHE  Sulltani viziton Shqipërinë, ja rrugët që do jenë të bllokuara nesër

Aktualiht rruga është e kalueshme me vëtm një korsi. Ndërkohë që burime për Boldneës.al bëjnë me dije se trafiku në këtë aks rrugor është kilometrik në të dy krahët.