Boks/ Tyson Fury dhe Anthony Joshua firmosin për dy ndeshje mes tyre

Tyson Fury dhe Anthony Joshua, janë pranë arritjes së një marrëveshje ku parashikohet që mes dy kampionëve të boksit do të zhvillohen dy ndeshje.

Këtë gjë, e ka konfirmuar promotori i Joshua, Eddie Hearn. Ky i fundit ka folur për SkySport, ku u shpreh: “Po bëjmë progres shumë të mirë në negociata. Gjithsesi, nuk dimë se kur dhe ku do të zhvillohen këto duele, për shkak të situatës ku ndodhemi dhe që e dimë të gjithë”.

Për këtë lajm ka reaguar edhe vetë Fury i cili deklaron se pas gjunjëzoi Wilderi-n, tashmë ka ardhur radha e Joshua-s.

Tyson Fury nuk e ka ndërprerë për asnjë moment stërvitjen e tij, ndërsa sfida e fundit ishte ndaj Deontay Ëilder, në shkurt të këtij viti, ku e fitoi duelin. Ndërsa Joshua, u ndesh me meksikanin Andy Duiz, në dhjetor të 2019-ës, duke marrë “hak” për humbjen e pësuar në ndeshjen e parë.

 

LEXO EDHE  Interi ndalet në Bergamo, përfiton Milani i vendit të dytë