Shiu i nxjerr bojën ‘Parkut’ të lali Erit që kushtoi 1 miliardë lekë, u inagurua 5 ditë më parë (Foto-Video)

Vetëm pak minuta shi kanë rrëzuar gjithë propagandën e lali Erit dhe ushtrisë së tij që e mbëshet nga pas, duke i hequr ‘bojën’ Parkut Rinia të inaguruar pikërisht në 1 qershor në ditën e fëmijëve.

Rikonstruksioni i Parkut Rinia ëhstë bërë nga kompania ‘Agi Kons’ e cila ka marrë afërsisht 1 miliardë lekë me TVSH ose 78.705 775 lekë pa TVSH, nga paratë e taksapaguesve të Tiranës.

Ky park i cili vetëm pak ditë më parë bëri që lali Eri të shfaqej në media pas shumë kohësh dhe të deklaronte se ju ka mbyllur gojën të gjithë kritikëve, sot i doli boja me vetëm pak minuta shi.

LEXO EDHE  Mjeku Dasho: Nuk më shqetësojnë shifrat ditore, por fakti që vatër e Covid-19 është QSUT

Ndërkohë që komediani i njohur Gentian Zeneli me ironi shkruan se Bashkia e mbajti premtimin dhe ka hapur pishinat.

Ja postimi i Zenelajt:

I hapi me në fund bashkia pishinat te Parku Rinia …ooo sa bukuri..o sa lumturi

Ps:më thonë që Bashkia do mbajë rosa për përdorim të brëndshëm .🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️