Përfundojnë 5 ndeshjet e Kategorisë së Parë, ja të gjitha rezultatet

Ditën e sotme u luajtën 5 ndeshje të vlefshme për “Play-out”-in e Kategorisë së Parë në Grupin A dhe B, ku nuk munguan rezultatet surprizë, teksa u shënuan 13 gola.

Dy ekipet legjendare shqiptare, Dinamo dhe Elbasani, morën 3 pikë të arta në përballjet e sotme. Kryeqytetasit mposhtën Burrelin me rezultatin 2-0, ndërkohë që verdhezinjtë, triumfuan në transfertë ndaj Ilirisë me rezultatin 2-4.

LEXO EDHE  Arsenal mund Wolves dhe mban gjallë ëndrrën me Saka-Lacazette

Për sa i përket sfidave të tjera, Turbina mposhti Orikun me rezultatin 1-0, ndërkohë që Egnatia dhe Devolli barazuan në transfertë respektivisht ndaj Veleçikut dhe Shënkollit.

Dinamo-Burreli 2-0

Iliria-Elbasani 2-4

Turbina-Oriku 1-0

Shënkolli-Devolli 1-1

Veleçiku- Egnatia 1-1