Shehi: SHBA mbështet Bashën jo se është “yll”, por nuk mund të mbështesë këlyshët e komunizmit

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në “360gradë” në RTV Ora, u shpreh se SHBA nuk mund të shkojnë me PS-në, me kalamajtë e komunistëve, me horrat që vranë popullin shqiptarë se janë Shtetet e Bashkuara.

Shehi: Aleati më i madh i shqiptarëve dhe i të djathtës janë SHBA dhe SHBA nuk mund të shkojnë me PS-në, me kalamajtë e komunistëve, me horrat që vranë popullin shqiptarë se janë Shtetet e Bashkuara. Janë flamuri i demokracisë.

LEXO EDHE  Amnistia fiskale, sa do tatohet deklarimi i parave dhe pasurive

Nuk po vijnë këtu për Bashës, se nuk është ndonjë yll i madh, janë me Bashën se përfaqëson anti-komunizmin, por se nuk mund të mbështesë horrat e komunizmit. Shiko se çfarë ka në qeveri Rama.