Olti Curri akuza të forta Edi Ramës dhe Besa Shahinit

Olti Curri ka publikuar një video ku shihet stafi i Ministrisë së Arsimit tek sa heq pankartat e protestuesve.

Gjatë ditës së enjte rrugët e Tiranës ishin të stërmbushura nga protestuesit që kërkonin drejtësi për 15-vjeçaren e përdhunuar, dhe evitimin e rasteve të tilla në të ardhmen.

Por në bazë të një postimi të bërë nga opinionisti Olti Curri e njëjta gjë nuk po kërkohet edhe nga qeveritarët të cilët po heqin pankartat e protestueve.

Ai ka publikuar një video ku stafi i Ministrisë së Arsimit, e udhëhequr nga Besa Shahini shihen duke hequr shkrimet e qytetarëve.

Pranë videos Olti citoi fjalët e ministres Shahini “Më gjeni një grua që nuk është ngacmuar” dhe shtoi se ajo dhe kryeministri Edi Rama po aplikojnë strategjinë zhduk gjurmët dhe krimi do të harrohet.

LEXO EDHE  Listat e hapura, Manjani: Njëlloj si të hapësh pusetën e ujërave të zeza

Postimi i plotë:

“Më gjeni një grua që nuk është ngacmuar” tha dje ministrja e arsimit Besa Shahini. Por sot kjo video (ku stafi ministrise tende zhduk pankartat me mesazhet kunder perdhunuesve e protestes, kur ende pa mbaruar) deshmon se femrat shqiptare nuk jane te gjitha te ngacmuara. E ngacmuar nga shefi yt Rama dhe nga strategjia kriminale zhduk gjurmet se krimi harrohet, je ti dhe sekti yt.