Marrëveshja për ‘Zgjedhoren’/ Rama: Ka dhe më mirë, rëndësi ka që të gjithë mbetën të kënaqur

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes zgjedhore. Në postimin e tij Rama shkruan se  ka edhe më mirë, por meqë këtë Reformë donte Basha dhe opozita, mazhoranca është sërish dakord.

Sipas tij rëndësi ka që të gjitha palët janë të kënaqura.

Ja postimi i Ramës në twitter:

Rëndësi ka që:LBPD do hyjë në zgjedhje me Kodin Zgjedhor siç e deshën vetë

✌️ ODHIR është dakord që kjo nuk e cënon lirinë e zgjedhjeve👍

BE është e kënaqur,Shqipëria s’ka më pikëpyetje në prag të vendimit për datën e nisjes zyrtare të negociatave

Ah po, mbaroi edhe revolucioni

Pas 3 vjetësh marshim e 3 netësh ngujim na sollën fjalën e fundit: “Mirë e kishim ashtu siç e kishim”😀

Po mirë, unë kam menduar e mendoj që ka edhe më mirë, po meqë LBPD janë të kënaqur me kaq për zgjedhjet e ardhshme,bujrum,si ta duan ata 🤗

LEXO EDHE  Kosto e Milot-Fier, 420 mln euro më shumë se studimi i fisibilitetit të autostradës Adriatiko -Joniane