Iker Casillas zgjedh dy futbollistët më të mirë në historinë e Real Madrid

Ish-portieri i Real Madrid, Iker Casillas, ka zgjedhur dy lojtarët më të mirë të historisë së klubit madrilen.

I pyetur nga gazetarët e “AS” për tre futbollistët më të mirë të historisë së Real Madrid, spanjolli ka përmendur vetëm dy, Alfredo di Stefano-n dhe Ronaldon.

“Do të përmend vetëm dy: ‘don’ Alfredo di Stefano dhe Crisitano Ronaldo”, ka thënë pa u menduar spanjolli.

LEXO EDHE  Simeone “minierë ari”: Tekniku argjentinas përgjegjës për më shumë se 400 milion euro të ardhura për Atletico Madrid

Di Stefano dhe Cristiano Ronaldo kanë luajtur respektivisht me madrilenët nga 1953 në 1964 dhe nga 2009 në 2018. Portugezi është bërë golashënuesi më i mirë në historinë e klubit me 450 realizime në 438 ndeshjes. Di Stefano, nga ana tjetër, është i treti me 308 gola në 396 ndeshje.