Koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë një tjetër person

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se një 62-vjeçar, i prekur me Covid-19, ka ndërruar jetë.

“Nje pacient 62-vjeçar ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv. Referuar shërbimit infektiv, 62-vjeçari ishte bartës asimptomatik i COVID19 dhe vuante nga ciroze hepatike, spok, insuficiencë e rendë kardiake, diabet, hipertension. Shkaku i humbjes së jetës, sipas shërbimit infektiv, nuk është COVID19, por nga ciroza hepatike e stadit të fundit“, njoftoi MSH.

LEXO EDHE  Shtohet numri i mjekëve të prekur nga Covid-19, zbulohen dy raste në Fier

Lexo edhe:

Bilanci i përditësuar i COVID/ 21 raste të reja dhe 1 i vdeur, ku zgjerohet harta