“Doja të kapja nusen e djalit”/ 15-vjeçarja e abuzuar rrëfen çfarë i tha 65-vjeçari

Në tjetër detaj tronditës është zbuluar në dëshminë e 15-vjeçares nga Babrruja, e cila u abuzua seksualisht nga një 65-vjeçar, si dhe 3 të rinj, bashkëpunëtor të tij.

Në dosjen hetimore të siguruar nga mediat, ku flet vajza, kjo e fundit ka pohuar para oficerëve të çështjes se Abas Doku kishte dashur të abuzonte me nusen e djalit të tij, por nuk ia kishte dalë.

LEXO EDHE  COVID/ Manastirliu: Tre veprimet e thjeshta që duhet të bëjmë çdo ditë, për ta mundur

“Sipas saj Abazi i ka treguar se ka dashur të kapë nusen e djalit, por s’ka mundur.”, thuhet në dosjen hetimore.

Kujtojmë se gjykata caktoi sot masën e sigurisë, duke lënë në burg Abas Dokun dhe 3 bashkëpunëtorët e tij./BW/