Bosnje Hercegovina i jep fund sezonit futbollistik, Sarajevo shpallet kampion

Bosnja Hercegovina i ka dhënë fund kampionatit të saj elitar përpara kohe, ndërkohë Sarajevo e cila kryesonte kampionatin me tre pikë avantazh është shpallur kampion.

Vendimi është marrë nga Federata Boshnjake e Futbollit, ndërsa është marrë vendimi edhe për skuadrat që bien nga kategoria por edhe ato që kualifikohen në Europë. Kështu skuadrat që bien në kategorinë e dytë janë Celik dhe Zvijezda ndërsa në Europë do të shkojnë Zeljeznicar, Zrinjski dhe Borac Banja Luka.

LEXO EDHE  Borussia Dortmund nënshkruan me adoleshentin anglez për 30 milionë euro

Ky vendim është kritikuar shumë nga skuadrat e Zeljeznicar dhe Zrijnski Mostar që mbanin përkatësisht vendin e dytë dhe të tretë në tabelën e klasifikimit dhe ishin në luftë për titullin.