Udhëtimi në Francë, reagon Edi Rama

Edi Rama ka reaguar për udhëtimin misterioz të denoncuar nga PD për “udhëtimin me charter”.

“Unë s’jam në Francë po në Shqipëri qysh pardje! Kam shkuar pasditen e të premtes e jam kthyer mesditën e të shtunës për një vizitë informale të nivelit të lartë dhe “shpenzimet e luksit e të fundjavave jashtë” ua kam lënë atyre që të vetmen punë kanë të më shajnë ditë-natë! Pikë.

LEXO EDHE  FMN-Qeverisë: Profesionet e lira, tatimi të fillojë nga kuota 0

Sa për Reformën Zgjedhore dhe dizinformimet që vazhdojnë, do të presim edhe sot pa folur pasi kemi bërë pjesën tonë duke respektuar afatin 31 maj! Sot kemi angazhuar edhe ushtrinë për operacionin e pastrimit të inerteve nga sheshet e Rindërtimit, ku shpejt do të nisin projektet” – shprehet Rama në rrjetet sociale.

PD akuzoi Ramën se po bën shpenzime me paratë e shqiptarëve për të udhëtime personale.