Zyrtare/ Victor Valdes emërohet trajner i skuadrës katalanase

Victor Valdes është emëruar si trajneri i skuadrës katalanase, Union Atletica d’Horta. Ish-portieri i Barcelonës dhe Man.United do të marrë postin e tij të ri duke filluar nga sezoni i ardhshëm.

Valdes i cili u tërhoq nga futbolli në vitin 2017, është prehur entuziast për aventurën e tij të re. “Jam shumë i entuziasmuar që do të stërvis një ekip futbolli katalanas. Kam besim se do të bëj mirë në fazën time të re si trajner”. – ka thënë 38-vjeçari.

Victor Valdez pas karrierës së tij si futbollist ka drejtuar për pak kohë ish-klubin e tij të fëmijërisë Moratalaz ndërsa deri në tetor të vitit 2019 ishte trajner i akademisë së Barcelonës.

 

LEXO EDHE  Dyshimet për trukim të takimit Bylis – Tirana, FSHF kërkon informacion te Sport Radar