Reforma Zgjedhore/ Basha mbledh sot aleatët në selinë blu

Kreu i PD-së, Lulzim Basha do të mbledhë sot në orën 12:30 aleatët e opozitës së bashkuar në selinë blu.

Mësohet se në fokus të diskutimit do të jetë reform zgjedhore, së cilës i kanë mbetur vetëm dy ditë nga afati përfundimtar i vendosur nga palët.

Sot do të mblidhet Këshilli Politik për të diskutuar ku do rinis aty ku ngeci dje te pika e identifikimit biometrik e cila nuk u pranua nga mazhoranca. Mësohet se sot ose ditët në vijim do të trajtohet dhe sistemi danez i sugjeruar nga ambasada e SHBA-së për tu aplikuar në vendin tonë.
LEXO EDHE  Lali Eri, PPP!