La Liga rifillon në qershor, Javier Tebas zbulon datën

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas, ka deklaruar se kampionati spanjoll do të rifillojë më 11 qershor.

“Do të rifillojmë, me dëshirën e Zotit, me 11 qershor. Ka më shumë se 130 njerëz të La Liga që po punojnë në mënyrë që të luhet futboll, në kushte të reja, përsa i përket udhëtimit, organizmit dhe gjithçkaje tjetër. Ne jemi gati dhe dita më e rëndësishme do të jetë kur të mbarojë gara. – ka thënë Tebas.

LEXO EDHE  Foto/ Eva Padlock, vajza e çadrave të Moto Gp që po i vë flakën Instagramit

Gjithashtu Tebas ka bërë të ditur se sezoni do të përfundojë më 12 korrik, ndërsa ndeshjet e Ligës së Kampioneve dhe Europa League luhen në muajin gusht. Sezoni 2020-2021 parashikohet të nisë më 12 shtator.